"Татра" для сталевих магістралей
Одна з «Татр» навчального дивізіону 2-го залізничного полку У міжвоєнний період польське військове керівництво приділяло значну увагу розвитку бойової залізничної техніки. У тактичній взаємодії з бронепотягами мали діяти бронедрезини, забезпечуючи розвідку й охорону. Першим зразком такої машини, взятим на озброєння польської армії, стала чехословацька «Татра» Т18. Уроки бойових дій 1918–1920 років, зокрема польсько-української та радянсько-польської воєн, наочно продемонстрували велике значення залізничних комунікацій. Згідно з розрахунками польського Генерального штабу, у разі війни з СРСР необхідно було забезпечити захист 20 залізничних ліній і ділянок. Бронепотяги вважалися важливим засобом такого захисту. У 1924 році Військо Польське мало 12 бронепотягів, а до 1930 року їхню кількість планувалося довести до 30 (плюс 60 бронедрезин). Перспективними планами на 1940 рік передбачалося мати у першій лінії 46 бронепотягів і 92 бронедрезини, а ще три бронепотяги та вісім ...