Могила в селі Мельники

На сільському цвинтарі в Мельниках (раніше Шацький район, тепер Ковельский) є могила польських вояків - відносно свіжа, бо сюди перенесли останки з інших місць захоронення.








Фотографував у 2011 р.

А це - про сам бій (текст Андрія Руккаса)

75-а річниця перемоги поляків у бою під Шацьком.
Це був один з небагатьох успішних боїв загалом деморалізованого Війська Польського проти Червоної армії під час її операції з окупації Західної України.
Отже, вранці 28 вересня 1939 р. польська оперативна група під командуванням командувача Корпусу охорони прикордоння генерала Вільгельма Орліка-Рюкеманна, що від кордону з СРСР з боями пробивалася на захід, аби прорватися до Варшави, вийшла на західний край лісового масиву поблизу села Мельники та містечка Шацьк на Волині.
У Шацьку на той час перебували радянські війська - 411-й танковий батальйон та 54-й протитанковий артилерійський дивізіон 52-ї стрілецької дивізії 15-го стрілецького корпусу Українського фронту.
Як тільки поляки вийшли на край лісу, радянські танкісти пішли на них в атаку. Танки рухалися по греблі між двома озерами, Люцемир та Кругле, і розтягнулися в одну колону на місцевості, що повністю виключала можливість маневру. Поляки зустріли радянські машини влучним вогнем своїх протитанкових гармат й після короткого бою 411-й танковий батальйон було розбито: знищено шість легких танків Т-26 та два танки-амфібії Т-37, загинуло 20 чоловік (зокрема, було смертельно поранено командира батальйону капітана Несенюка), поранено 4 чоловіки, ще 10 - зникло без відомостей.
Успішно відбивши атаку радянських танків, поляки самі перешли у контрнаступ. Польські солдати досить швидко опанували Шацьк, розбивши радянський 54-й протитанковий дивізіон, рештки якого відступили у північному напрямку до села Піща. В результаті цих боїв в полон потрапила значна кількість радянських військовослужбовців - більше 330 чоловік, яких згодом всіх відпустили, оскільки для їх охорони у поляків просто не було достатніх сил. Однак, довго у Шацьку польські прикордонники не затрималися. Невдовзі вони рушили далі на захід. Після відходу поляків містечко знову зайняли "червоні".

Шановні читачі, якщо моя писанина вас зацікавила – можете докинути трошки на книжечки: https://buymeacoffee.com/andrijkhar9

 

Приватбанк: 4731 2196 4166 1818




Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Генерал Паттон, Степан Бандера і лейтенант Скубік

Фінські "надувні" бункери

Танк Станіслава Лема